Menüü

Euroguidance

Filtreeritud tulemused:

  • Euroguidance×
Kolmapäev, 23. november 2022

Üleilmne karjäärikuu pakub rohkelt võimalusi ka Eesti inimestele

8. novembrist kuni 13. detsembrini kestev ülemaailmne karjäärikuu keskendub tõhusate
karjääriteenuste rolli väärtustamisele – inimeste karjääri kujundamise pädevused on vajalikud kõigile inimestele ning haridus- ja tööalaste valikute toetamine vajab professionaalset lähenemist. Ka Eestis on karjäärikuu raames planeeritud rida üritusi.

Esmaspäev, 31. oktoober 2022

Roberta Neault: Mis tegelikult toimub? Teooria kasutamine kliendi paremaks mõistmiseks

Karjäärispetsialistid aitavad eri kliente mitmesuguste karjääriga seotud muredega. Tavaliselt ei ole neil koos palju aega, seega on oluline saada ja üheskoos välja töötada tegevuskava, mis sisaldab NUTIKAID eesmärke ja järgmisi samme.

Kolmapäev, 26. oktoober 2022

Nancy Arthur: Karjääriteooriate ja -mudelite tundmaõppimine

Minu suhe karjääriteooriate ja -mudelitega on olnud veidi sarnane mu teiste suhetega elus: mõnega on sobivus kohe loomulikult olemas olnud ja ma ei kujutaks ette, et neid mu elus poleks (paljud on pidanud ajaproovile vastu ja tunduvad praegu sama tähendusrikkad kui siis, kui ma nendega esimest korda kokku puutusin); teised jällegi pole nii järjekindlad olnud, ent aeg-ajalt ma siiski külastan neid, et proovida endas huvi äratada.

Esmaspäev, 24. oktoober 2022

Mary McMahon: Kas teooria on karjääri kujundamise praktikas oluline?

Kui õppisin karjääri kujundamise eriala esimesel kursusel, mäletan, et olin hämmingus karjääriteooriate arvust ja varieeruvusest ning kahtlesin nende kasulikkuses. Mind huvitas lihtsalt see, kuidas aidata inimesi õppe- ja tööotsuste tegemisel. Kui olin kursused läbinud ja praktiseerima hakanud, kahtlesin, kas mul oli tõesti vaja karjääriteooriast nii palju teada ja meelde jätta.

Kolmapäev, 5. oktoober 2022

Academia õpirände praktikate kogumikest hakkab saama seeria

Sel kevadel võttis Euroguidance Eesti koos partneritega vastu kümme karjääriteenuste praktikut Euroopast. Karjäärispetsialistidel paluti kaasa tuua praktika, meetod või lähenemine oma tööst, mida teistega jagada. Nendest olemegi vorminud äsja ilmunud kogumiku.

Kolmapäev, 21. september 2022

Eesti karjääriteenuste professionaalid osalesid seni suurima esindusega rahvusvahelisel NICE Academy´l

7.-10. septembrini kogunesid karjääriteenuste professionaalid Prištinasse rahvusvahelisele NICE Academy’le “Deep-Human Competences, Career Development and Counselling”. Eestist osales 15 oma valdkonna professionaali. Kohal oli 12 inimest ning kolm osales veebi vahendusel.

Reede, 20. mai 2022

Välisriikide karjäärivaldkonna praktikutel on Eestilt nii mõndagi õppida

Sel nädalal võõrustas Eesti Euroguidance’i keskus Academia õpirände raames kümmet karjäärivaldkonna praktikut Saksamaalt, Türgist, Hispaaniast, Rootsist, Tšehhist, Eestist ja Sloveeniast. Nelja päeva jooksul said nad lähemalt tuttavaks siinsete praktikatega õpi- ja töörände toetamisest karjääri kujundamisel ning leidsid nii mõnegi idee, mida koju kaasa võtta.

Kolmapäev, 19. jaanuar 2022

Ilmus värske Academia õpirände praktikate kogumik

Möödunud sügisel võttis Euroguidance Eesti koos partnerite Tallinna Tehnikaülikool Taltechi, Töötukassa ja Tartu Ülikooliga vastu seitse karjääriteenuste praktikut Euroopast. Keskendusime vastuvõtjana karjääriteenustele töötukassas ja kõrgkoolides.