Menüü

Euroguidance

Filtreeritud tulemused:

  • Euroguidance×
Reede, 20. mai 2022

Välisriikide karjäärivaldkonna praktikutel on Eestilt nii mõndagi õppida

Sel nädalal võõrustas Eesti Euroguidance’i keskus Academia õpirände raames kümmet karjäärivaldkonna praktikut Saksamaalt, Türgist, Hispaaniast, Rootsist, Tšehhist, Eestist ja Sloveeniast. Nelja päeva jooksul said nad lähemalt tuttavaks siinsete praktikatega õpi- ja töörände toetamisest karjääri kujundamisel ning leidsid nii mõnegi idee, mida koju kaasa võtta.

Kolmapäev, 19. jaanuar 2022

Ilmus värske Academia õpirände praktikate kogumik

Möödunud sügisel võttis Euroguidance Eesti koos partnerite Tallinna Tehnikaülikool Taltechi, Töötukassa ja Tartu Ülikooliga vastu seitse karjääriteenuste praktikut Euroopast. Keskendusime vastuvõtjana karjääriteenustele töötukassas ja kõrgkoolides.

Kursuse lõpetanute grupipilt
Esmaspäev, 17. jaanuar 2022

Mitmetahuline kursus mõtestab õpi- ja töörändega seotud küsimusi ja aitab spetsialiste igapäevatöös

Sel nädalal jõudis Tallinna Ülikoolis ja Tartu Ülikoolis lõpule juba viiendat korda toimunud e-kursus Multikultuursus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis, mis on mõeldud kõikidele, kes puutuvad oma igapäevatöös kokku inimeste karjääritee kujundamise ja nõustamisega.

Veebiseminar
Kolmapäev, 22. detsember 2021

Värske uuring: karjääriteenuseid vajavad noored, aga ka väga suur osa täiskasvanuid

15. detsembril toimunud veebiseminaril „Karjäärivaldkond Eestis: strateegilised valikud ja võimalused“ võeti luubi alla karjääriteenuste olukord ja tulevikuvaated Eestis. Euroguidance Eesti keskuse ja Tallinna Ülikooli koostöös läbi viidud seminaril tutvustati kahte verivärsket uuringut, mis annavad valdkonnast laiapõhjalise pildi.

Reede, 19. november 2021

Digipööre nõustamises: karjäärispetsialistide professionaalsuse ümbermõtestamine

Tööturu ümberkorraldamine ja paljude teenuste digitaalseks muutumine toob kaasa rohkelt uusi väljakutseid, arenguid ja võimalusi ka karjääriteenuste valdkonnale.

Valgevene delegatsioon kuulamas e-eesti esitlust.
Reede, 29. oktoober 2021

Valgevene haridustöötajad tutvusid Eesti haridussüsteemi ja karjääriteenustega

24. oktoobril saabus Eestisse 15 haridustöötajat Valgevenest, et lähemalt tutvuda siinsete arendus- ja karjääriteenustega. Valgevene delegatsioon veedab Eestis viis päeva. Visiidi lõpus allkirjastab Euroguidance Eesti keskus koostöölepingu Valgevene Mogiljovi riikliku hariduse arendamise instituudiga.

Kolmapäev, 6. oktoober 2021

Academia õpiränne Eestis pakkus Euroopa kolleegidele suure elamuse

Ühes ilusa sügisese septembriga jõudis kätte üks kauaoodatud visiit – Academia õpiränne karjääriteenuste praktikutele.