Tunnustada koolide ja õpetajate saavutusi ning muuta õpetajate töö paremini nähtavaks.
Leida ja jagada häid ning toimivaid õppimis- ja õpetamisviise.
Rõhutada Erasmus+ programmi panust õpetajate koostöö edendamisel Euroopas.
Tõhustada õpetajate ja kooli töötajate üksteiselt õppimist.
Selle aasta taotlusvooru eelisteemad lähtuvad Euroopa oskuste aastast ja on pühendatud haridusinnovatsioonile (inglise keeles: Education and Innovation).
Auhinnale saavad kandideerida edukalt lõppenud Erasmus+ koordinaatorprojektid (KA1, KA2), mis on alanud aastatel 2018 – 2022. Auhind antakse välja neljas kategoorias: alusharidus, põhiharidus, keskharidus ja kutseharidus.
Kandideerimiseks tuleb saata täidetud ingliskeelne taotlusvorm Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri, e-posti aadressile tiina.sergo@harno.ee vahemikus 17.05 – 20.06.2023.
Auhinnal on sümboolne väärtus. Auhinnavõitjad kuulutatakse üle-euroopaliselt välja septembris. Novembris toimub Belgias, Brüsselis võitjate võrgustumisüritus. Kõikidest laureaatidest filmitakse suvel-sügise hakul väike videoklipp. Palume kandideerima asudes selleks valmis olla!
Varasemad võiduprojektid rohkem auhinnale kandideerida ei saa.
Paide Hillar Hanssoo Põhikooli õpirändeprojekt „Kaasav kool“
Eelarve 10 176 eurot
Osalejaid 7, partnerid Tšehhi Vabariik, Ühendkuningriik, Saksamaa.
Projekti eesmärgiks oli leida lahendus kaasamise probleemile koolis. Õpetajad soovisid minna õpirändesse töövarjudena ning saada kogemusi nendest riikidest, kus kaasava hariduse teema on hästi korraldatud. Partnerid leiti põhjalikku eeltööd tehes ja enne õpirännet tehti ka kultuuriline ning keeleline ettevalmistus. Peale erialaste teadmiste paranemist tunnevad õpetajad, et projekt mõjus hästi ka kollektiivile ja koostegemisele. Erasmus+ on andnud kordumatu õppimiskogemuse, avardanud isiklikku maailma uute teadmiste ja kogemustega ning oli tohutu motivatsioonilaks!
Projekti raames valminud meetodite kogu, mille eesmärgiks on parandada õpetajate valmisolekut, teadmisi ja oskusi haridusliku erivajadusega õpilaste toetamiseks.
Paide Hillar Hanssoo Põhikooli projekti videolugu.
Kuressaare Ametikooli strateegilise koostöö projekt „Designstem: integrated design + STEM education“
Toetussumma 352 080 €, osalejate arv 408 (terves projektis koos partneritega)
Partnerid: Sloveenia, Saksamaa, Soome, Portugal, Itaalia, Holland, Eestist ka Tartu Kunstikool, Ühendkuningriik, Kreeka, Eestist ka Tartu Kunstikool.
Projekti väljundiks olid e-õppematerjalid disaini ja MATIK-ainete lõimitud õppeks 16+ vanuses õpilastele.
Kuresaare Ametikooli projekti videolugu.
Tartu Tamme Gümnaasiumi õpirändeprojekt „Õpetaja professionaalne areng muutunud õpikäsituse valguses“
Eelarve 28 056 €
Tartu Tamme Gümnaasiumi 12 õpetajat käisid kolme aasta jooksul Itaalia, Hispaania, Ungari ja Ühendkuningriigi koolides.
Projekti eesmärk oli saata oma õpetajad Euroopa koolidesse tutvuma innovaatiliste õpimeetoditega, et nad tooksid uued teadmised ja kogemused koju tagasi ja saaksid neist kasu ka oma enese klassiruumis. Projekt toetas kooli arenguvajadusi ja aitas edendada uuenduslikke õpetamisstrateegiad, nagu segaõpe ja integreeritud õppekava. Projekt valmistas õpetajaid ette ka edasiseks koostööprojektiks “May ICT be with you” mis sai toetuse 2019. aastal.
Tartu Tamme Gümnaasiumi projekti videolugu.
Lisamaterjalid:
2021. aasta üle-euroopaline võitjate kompendium
MTÜ Koolitus- ja nõustamiskeskus HAREDi koostööprojekt „Hobs Seiklused Elurikkuses“
5 partnerit Eestist, Lätist, Sloveeniast, Islandilt.
Projekti „Hobs Seiklused Elurikkuses“ käigus koostati käsiraamat 5-9 aastastele lastele sobivate tegevustega. Teemaks on elurikkus, meetoditeks praktilised tegevused, digiõpe, projektõpe ja muu aktiivõpe. Tähelepanu keskmes on luua lastele võimalus elurikkust tundma õppida ning õppe käigus liikuda ja õues olla.
Eesmärgiks oli koostada selline kogumik, mis sobiks kasutamiseks erinevates maades, seepärast on kõik kogumikus esitatu läbi arutatud ja testitud projektis osalenud eri riikide õpetajate poolt, olenemata sellest, millise maa õpetajad algselt idee autorid olid.
Käsiraamat on tasuta kättesaadav viies keeles.
Käsiraamat „Hob’s Adventure“
MTÜ HAREDi projekti videolugu.
Kernu Põhikooli õpirändeprojekt „Maakooli ümbritseva looduskeskkonna laiaulatuslikum kasutamine õppetegevusteks ning kogukonna kaasamiseks rahvusvahelise kogemuse eeskujul”
Osalejaid 4, partnerid Hispaania, Soome, Island
Projekti eesmärk oli innustada õpetajaid õpirände kogemuse kaudu rohkem õuesõpet praktiseerima ning sellist aktiivset ja väljakutseid pakkuvat õpikeskkonda looma, mis sobiks kõigile õpilastele. Õpirännete tulemusel on tunnid muutunud vaheldusrikkamaks ja õpetajatel on uusi põnevaid ideesid õpetamiseks nii klassis kui õuetingimustes. Projektil oli positiivne mõju suure omavalitsuse kõige väikesemale maakoolile – saadi osaleda nii mahukas projektis, esindada ja tutvustada rahvusvahelistel kursustel oma riiki, valda ja kooli.
Artikkel Kernu Põhikooli projektist Saue Valduris
Kernu Põhikooli projekti videolugu
Tartu Ülikooli koostööprojekt „Digitehnoloogia tähenduslikuks muutmine digitaalpedagoogika abil“
4 partnerit Eestist, Soomest, Saksamaalt ja Islandilt
Projekti tulemusel valmisid uuenduslikud tunniplaanid ja juhised digitehnoloogia mõtestatud kasutamiseks koolides. Digipedagoogika võimalusi tutvustatakse nüüdsest ka kahes Tartu Ülikooli õpetajakoolituse õppeaines. Projektis osales kokku 25 õpetajat, kes õpetavad noori vanuses 10-12 eluaastat.
Projekti kodulehekülg
Tartu Ülikooli projekti videolugu
2022. aasta üle-euroopaline võitjate kompendium kodulehel ja pdf-formaadis
Uudised laureaatide kohta: Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna laureaatide hulgas on 3 Eesti asutust
Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna võitjad kohtuvad Brüsselis