Menüü

Postitused

Filtreeritud tulemused:

  • Postitused×
Noor kõnnib, kohver käes
Teisipäev, 21. september 2021

Reisida või mitte?
10 põhjust, miks pandeemiale vaatamata õpirändele minna

On täiesti loomulik, et kui ühiskond on täiesti uudses olukorras, nagu näiteks ohtliku viiruse levimine üle maailma, katkeb ka igasugune reisimine kui noaga lõigatult. Või muutub vähemalt küllaltki tülikaks, et igaüks minna ei tahagi. Pooleteise aastaga oleme aga ise uute oludega kohanenud ja aru saanud, et tegelikult pole reisimises midagi keerulist, kui oled ise vastutustundlik.

Neljapäev, 16. september 2021

Kolm eesti kooli paistavad silma uuenduslike õpetamisviisidega

Täna hommikul kuulutas Euroopa Komisjon välja esimesed Euroopa innovatiivsete õpetamisviiside auhinna saajad. Eestis pälvisid tunnustuse Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Kuressaare Ametikool ja Tartu Tamme Gümnaasium.

Noor naine, kellel on sõrmed püsti
Kolmapäev, 15. september 2021

Noortest ja nende eesmärkidest kõnelev rändnäitus sai alguse Tartust

Sel nädalal on Tartu Tamme gümnaasiumis avatud noortele ja nende eesmärkidele pühendatud rändnäitus, mis käib kolme kuu jooksul läbi 15 Eesti maakonda.

laptop ja trükimasin
Teisipäev, 14. september 2021

Täiendava taotlusvooru vormid on avatud

Sellest nädalast on avatud taotlusvormid 2021. aasta teiseks Erasmus+ toetuste taotlemise vooruks.

Reede, 10. september 2021

Balti riikide Erasmus+ agentuurid kinnitasid koostööd memorandumiga

6.-8. septembril toimus lõunapoolseima Balti riigi kuurortlinnas Palangas Eesti agentuurile oluline kohtumine. Kaua oodatud ja kriisi tõttu mitmeid kordi edasi lükkunud Baltic Management Meeting tõi kokku Eesti, Läti ja Leedu kolleegid. Palanga mändide vahel arutleti uute programmide käivitamise, koroonaviirusest tingitud väljakutsete ja võimalike ühistegevuste üle.

Kohver ja maakaart
Esmaspäev, 6. september 2021

Selgusid õpirände I taotlusvooru tulemused

Erasmus+ programmi uue perioodi (2021-2027) õpirände esimeses taotlusvoorus said toetuse 77 haridusvaldkonna projekti (93% taotlustest), mille seas on 39 üld-, 17 kutse-, 15 kõrg- ja 6 täiskasvanuharidusvallast.

Kolmapäev, 25. august 2021

Nordplusi uus taotlusvoor on avatud

Selle nädala alguses avanes Nordplusi alamprogrammides ettevalmistavate lähetuste taotlusvoor, mille tähtaeg on 1. oktoobril. Ettevalmistavaid lähetusi saab taotleda Nordplusi keele-, täiskasvanuharidus- ning juuniorprogrammi projektidele.

Teisipäev, 24. august 2021

Kutsehariduse õpirände suvekoolis anti üle akrediteeringu tunnistused

Paides Järvamaa Kutsehariduskeskuses toimus 23.-24. augustil kutsehariduse Erasmuse õpirände koordinaatorite suvekool, kus kasulike teadmise kogumise vahel oli aega ka eeskujulikele koolidele tunnustuse jagamiseks.