Käesoleva aasta õpirändeprojektide taotlusvoorus sai rahastuse kolmes valdkonnas kokku 88 lühiajalist ning 78 akrediteeritud asutuse õpirändeprojekti. Toetusteks eraldati kokku veidi üle 11 miljoni euro, sealjuures kutsehariduses veidi üle 5,8 miljoni, üldhariduses 4 miljoni ning täiskasvanuhariduses 1,2 miljoni euro.
Erasmus+ on muutnud miljonite inimeste elusid. Ainuüksi Eestis on viimase 20 aasta jooksul Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmides osalenud ligikaudu 120 000 inimest. Nüüd on meil suur rõõm tutvustada taskuhäälingut, mis annab vastused sageli esitatud küsimustele, aga tutvustab ka programmi vähem tuntud tahke.
Euroopa Komisjon kogub 8. detsembrini Erasmus+ programmi hindamiseks tagasisidet.
Uuenenud kaardirakendusse on jõudnud kogu 2023. aasta esimese taotlusvooru tulemused, nüüd on avaldatud ka kõrghariduse üleilmse õpirände ja koostööprojektide tulemused.
Üks värskemaid tegevusi Erasmus+ programmis on õpirändevõimalus sporditöötajatele.
Erasmus+ spordiprogrammi tutvustuseks korraldatakse sellel aastal üle Euroopa mitu sündmust. Meil õnnestus koos Eesti osalejatega käia Riias temaatilisel seminaril “Erasmus+ promoting physical activity and cooperation in education and training”.
15. märtsil andis Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri juhataja Rait Toompere Pühajärvel toimunud Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu kevadseminaril “Kutseharidus on tuleviku tegija!” kohal viibinud koolijuhtidele üle Erasmus+ kutsehariduse õpirände akrediteeringu tunnistused.
Erasmus+ koostööprojektide taotlustähtaeg jõuab kätte 22. märtsil.
Esita oma taotlus hiljemalt 22.03.2023 kell 13:00!
Kui väikeprojektidel on sügisel (04.10.2023) teine taotlustähtaeg, siis suuremahuliste koostööprojektide tähtaeg on vaid kord aastas.
Sel nädalal algatas Euroopa komisjon avaliku arutelu õpirände tulevikust. Küsimustiku eesmärk on koguda infot ja mõtteid, mis aitaks kujundada selle aasta lõppu kavandatud poliitilist ettepanekut õpirände kaasavamaks muutmise osas.