Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti tellimusel viib Balti Uuringute Instituut läbi kahte uuringut, millele oodatakse vastuseid kuni 23. aprillini (k.a). Küsimustikuga tahetakse kaardistada, kuidas ja mil määral arvestatakse Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmidest saadud mitteformaalset õpikogemust Eesti kõrghariduses.
Haridus- ja Noorteametis töötame selle nimel, et igal Eesti inimesel oleks õppimiseks maailma parimad võimalused.
2023/24. õppeaastal Erasmus+ programmi kaudu Eestisse jõudnud õppijad ja haridustöötajad panustasid kohaliku majanduse toetuseks hinnanguliselt 7,4 miljonit eurot, selgub Haridus- ja Noorteameti (Harno) koostatud analüüsist.
Möödunud nädalal, 1. aprillil kinnitas Euroopa Komisjon ametlikult nii Euroopa Solidaarsuskorpuse 2021–2027 vahehindamise kui ka Euroopa Solidaarsuskorpuse 2018–2020 ja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike algatuse 2014–2020 lõpphindamised. Raportid kinnitavad programmi olulisust noorte kaasamise, sotsiaalse sidususe ning solidaarsuse edendamisel Euroopas.
Alljärgnevalt on toodud loetelu meediakajastustest Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmide kohta 2025. aasta märtsis.
Harno kutsub 18-aastaseid noori kandideerima tasuta DiscoverEU rongipassile, millega saab kuni 30 päeva jooksul avastada Euroopat. Taotlusvoor avatakse 2. aprillil kell 13 ja on avatud noortele, kes on sündinud ajavahemikus 1. juuli 2006 – 30. juuni 2007.
26.–28. märtsil toimus Tallinnas Hestia Hotel Europas koolitussarja Inclusion ACAdemy lõppkonverents. Kolmepäevane üritus võttis vaatluse alla kaasamise ja mitmekesisuse temaatika. Kohal olid eksperdid erinevatest Tšehhi, Ungari ja Eesti kõrgkoolidest.
Kuidas avastada oma potentsiaal? Mis mind tõeliselt köidab ja millises suunas soovin liikuda? Millised on targad valikud minu elu kujundamisel? Milliseid võimalusi pakuvad haridus ja tööturg ning millised oskused on võtmetähtsusega minu eneseteostuses?