Menüü

Veebiseminar “Karjääriteooriad ja nende rakendamine praktikas”

Vaata kõiki tulevaid üritusi

Veebiseminar “Karjääriteooriad ja nende rakendamine praktikas”

18.11.2022 08:00 - 12:30

Karjääri areng on mitmetahuline, järelikult saab seda vaadelda mitme erineva nurga alt. Spetsialistidena otsime oma rollide ja klientide toetamiseks kõige sisukamat lähenemist. Kaasaegsed karjääriteooriad pakuvad karjääri kujundamisel erinevaid vaatenurki. Mõned teooriad võivad olla tuttavad, kuid oluline on järjepidevalt oma teadmisi värskendada ja uusi teoreetilisi vaatenurki kaaluda.

Veebiseminar on kavandatud tihedas koostöös tunnustatud karjääriekspertide Nancy Arthuri, Roberta Borgeni ja Mary McMahoniga, kes on Kanadas välja antud ainulaadse raamatu “Career Theories and Models at Work: Ideas for Practice” (CERIC, 2019) toimetajad. Raamat annab ülevaate teooriate põhialustest ning toob näited nende rakendamise võimalustest klienditöös. Spetsialist leiab kogumikust ideid tööks nii indiviidide kui gruppidega, nii kooliõpilaste kui täiskasvanutega. Raamat on ilmunud inglise, prantsuse ja jaapani keeles ning ilmub 2023. aasta alguses ka eesti keeles.

Veebiseminar koosneb kahest osast. Esimeses osas annavad koolitajad ülevaate karjääriteooriatest ja teoreetiliste teadmiste tugevdamise põhjendustest. Arutleme, mis on teooria, kuidas teooriaid rühmitame ning millised on valikute kriteeriumid. Lisaks räägime, mida teooria karjäärispetsialistile pakkuda saab ning toome välja seosed teooria ja praktika vahel. Sissejuhatavale sessioonile järgneb interaktiivne juhtumiarutelu, mis käsitleb kolme teoreetilist lähenemist. 

Veebiseminar toimub 18. novembril kell 8.00-12.30. Seminar toimub inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Rahastaja on Erasmus+ Euroguidance programm ja osalemine on osalejatele tasuta. Registreerimine avatakse üks kuu enne koolitust ning Zoomi link koos sissejuhatava lugemismaterjaliga edastatakse registreeritud osalejatele enne kohtumist.

Veebiseminar toimub ülemaailmse karjäärikuu raames. 8. novembrist kuni 13. detsembrini tähistavad karjääriteenuste organisatsioonid üle maailma globaalset karjäärikuud, pöörates kõikjal tähelepanu karjäärikujundamise valdkonna olulisusele.

Loe ka raamatu autorite blogipostitusi:

 

Registreerimine suletud