Menüü

Euroopa innovaatilise õpetamise auhind ootab kandideerima

2021. aastal loodi Euroopa Komisjoni poolt Erasmus+ programmis osalevate koolide õpetajate töö ja panuse tunnustamiseks ning õpetajakutse väärtustamiseks Euroopa innovaatilise õpetamise auhind (EITA).

EITA võitjad 2022

NB! Pikendatud taotlustähtaeg!

Täna, 17. mail avaneb Eestis EITA taotlusvoor edukalt lõppenud Erasmus+ koordinaatorprojektidele 4 kategoorias:

  • alusharidus
  • põhiharidus
  • keskharidus
  • kutseharidus.

2023. aasta taotlusvoor lähtub Euroopa oskuste aastast ja on pühendatud haridusinnovatsioonile (inglise keeles: Education and Innovation).

Kandideerima ootame projekte, mis keskendusid järgmistele eelisteemadele:

  • Tehnoloogiliste lahenduste ja muude uuenduste kasutuselevõtt tänapäeva haridussüsteemides
  • Märksõnad: tehisintellekt, robootika, kodeerimine, programmeerimine, virtuaalreaalsus, ettevõtlus jne.

Kandideerida saavad nii õpirände- (KA1) kui koostööprojektid (KA2), mis on alanud aastatel 2018 – 2022 ning esitanud tänaseks lõpparuande.

Kandideerimiseks tuleb täita ingliskeelne taotlusvorm ning edastada see e-posti teel agentuuri hiljemalt 20. juunil. Vaata kandideerimise lisainfot!

Auhinnal on sümboolne väärtus. Auhinnavõitjad kuulutatakse üle-euroopaliselt välja septembris. Oktoobrisse on planeeritud Brüsselis toimuv võitjate võrgustumisüritus. Kandideerimisel palume ka selleks valmis olla, et võidu korral filmime teist suvel-sügise hakul videoklipi.

Auhindu oleme jaganud kaks aastat ja Eestis on tänaseks 6 auhinnavõitjat: Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Tartu Tamme Gümnaasium, Kuressaare Ametikool, MTÜ HARED, Kernu Põhikool ja Tartu Ülikool. Tutvu võitnud projektidega!

Loe lisaks: 2022. aasta üle-euroopaline võitjate kompendium. NB! Meil on saadaval ka mõned kompendiumi paberversioonid. Oleme valmis neid soovijatele saatma. Võta ühendust: tiina.lipp@harno.ee.

Uudis “Euroopa innovaatilise õpetamise auhinna laureaadid kohtuvad Brüsselis”

Viimati uuendatud: 02.06.2023