Menüü
Reede, 5. mai 2023

Tallinnas toimunud Erasmus+ kontaktseminaril oli suur saak

Kui Eestis sügiseti toimuv digikompetentsidele pühendatud Erasmus+ kontaktseminar on projektimaailmas juba hästi tuntud, siis nüüd sai meie agentuur käe valgeks ka võõrkeeleõpetajatele kontaktseminari korraldades. “Expanding Horizons in Language Learning” tõi 25.-28. aprillil Eestisse 45 keeleõpetajat 15 Euroopa riigist.

Projektide kirjutamine Tallinna teletornis

Mis on kontaktseminar? Lühidalt öeldes sarnaste huvidega haridustöötajate kogunemine, et leida endale välismaised projektipartnerid ja koos ette valmistada Erasmus+ projekt. Tavaliselt innustame koostööprojektides kaasa lööma, kuid seekord tekkis sihtgrupi tõttu ka mitmeid õpirändeprojekte. Õpetajad on ju ikka huvitatud ka oma õpilastele maailma tutvustamisest.

Tavapäraselt toimus esimesel päeval tutvumisõhtu, mille üheks osaks on Euroopa laudade külastamine. Osalejad saavad kaasa tuua oma riigi tuntumaid maiustusi ja muid delikatesse, mida siis kõigile pakkuda. Seekord tõi meile lauanõud Ringo – nimelt otsustasime ühekordsete nõude ostmise asemel need hoopis laenutada. Ühtlasi palusime osalejatel piiri pidada ka pabermaterjalide ja suveniiride kaasa toomisel, et neid võetaks ühes ikkagi täpselt nii palju, kui plaanis ka ära jagada. See peaaegu õnnestus!

Kui kõhud head ja paremat täis pugitud, kuulasime Tallinna Prantsuse Lütseumi ansambli kontserti ja mängisime riikide bingot, kus iga osaleva riigi kohta tuli teada saada mõni uus fakt. Hilisõhtul said külalised veel pisut aimu, milline võiks välja näha Eesti suvi ja 20 soojakraadist jahtuvas Tallinnas ringi jalutada.

Meie seminari inspiratsioonipäev leidis aset teletorni vitraažisaalis, mis juba oma värvikirevusega osalejatele muljet avaldas. Avaettekande tehisintellekti kasutamisest õppetöös pidas Pelgulinna Gümnaasiumi IT-juht ja TalTechi vanemteadur Birgy Lorenz.

Üheskoos mõistatasime, kas fotod ja tekstid on koostanud inimene või tehisintellekt. Samuti said osalejad jagada oma kogemusi ChatGPT kasutamisel. Birgy jagas nippe, kuidas tehisintellekti poolt valmis kirjutatud töösid ära tunda, kuid ka erinevaid viise ChatGPT kasutamiseks koolitundides. Küsimuste tulv ei tahtnudki lõppeda, kuna selle teemaga on enamus vaikselt hakanud kokku puutuma.

Peale teletorniga tutvumist ja välisterrassil piltide klõpsutamist asuti ühiste huvide alusel projektimeeskondi moodustama. Julgustame osalejaid alati ringi vaatama ja mitmeid projektigruppe külastama, et leida oma asutuse huvidega kõige paremini haakuv tiim. Projekti koostamisel pakuvad tuge meie agentuuri töötajad ja pakume enne projektitooriku valmimist võimalust ka ühe eksperdi nõuandeid kuulata. Neljandal seminaripäeval esitleti lausa 13 erinevat projekti, mis loodetavasti esitatakse järgmistesse taotlusvoorudesse. Sellel seminaril tekkis mitmeid õpilaste heaolule ja tervislikele eluviisidele, kuid ka kultuuripärandi tutvustamisele ja raamatuklubidele ning kirjanduslikele jalutuskäikudele suunatud projekte. Veel soovitakse näiteks populariseerida saksa keele õpet ja tõhustada lugemisraskustega õppijate aitamise kompetentse ja aidata erineva etnilise taustaga õpilasi keeleõppel. Ühised teemad leidsid ka kutsekoolide võõrkeeleõpetajad.

Erasmus+ taotlused saab esitada 4. oktoobri väikeprojektide vooru või siis juba 2024. aasta I kvartalis avanevatesse taotlusvoorudesse. Uued tuttavad, kellest saavad võibolla kunagi sõbrad ja meeleolukad koosviibitud hetked jäävad aga pikalt mällu!

Teletorni fotod: Eiko Lainjärv
Viimati uuendatud: 05.05.2023