Menüü
Reede, 29. oktoober 2021

Valgevene haridustöötajad tutvusid Eesti haridussüsteemi ja karjääriteenustega

24. oktoobril saabus Eestisse 15 haridustöötajat Valgevenest, et lähemalt tutvuda siinsete arendus- ja karjääriteenustega. Valgevene delegatsioon veedab Eestis viis päeva. Visiidi lõpus allkirjastab Euroguidance Eesti keskus koostöölepingu Valgevene Mogiljovi riikliku hariduse arendamise instituudiga.

Valgevene delegatsioon kuulamas e-eesti esitlust.

Selle aja jooksul külastavad nad mitmeid siinseid asutusi, kus oma tegevusi tutvustavad oma ala professionaalid. Visiidi esimene külaskäik viis delegatsiooni haridus- ja noorteametisse, kus neid tervitasid delegatsiooni juht Lea Orro, Euroguidance Eesti juht Margit Rammo ning haridus ja noorteameti juht Mart Laidmets.

Veel tutvusid haridustöötajad e-eesti, Viimsi noortekeskuse ja Randvere kooliga. Ühe terve päeva veetis delegatsioon Eesti Töötukassas, kus räägiti Eesti tööturu hetkeseisust, töötuse määra tõusu ennetamisest ja väheenenud töövõimega inimeste toetamisest. Samuti külastati Tartu kutsehariduskeskust ja Tartu kunstikooli.

Täna on delegatsioon külas Tallinna teeninduskoolis ja Jüri gümnaasiumis, kus võetakse luubi alla, kuidas karjäärinõustamine saab õpilasi rohkem aidata.

“Usun, et Eesti areng karjääriteenuste valdkonnas annab Valgevene koolidele kindlust oma uuendustega edasi minna,” ütles Valgevene delegatsiooni juht Lea Orro. “Eriti pakuvad neile huvi elektroonilised lahendused teenuste osutamisel, valdkonna koordineerimine Töötukassa ja koolide vahel ning töö ühiste eesmärkide nimel,” lisas ta.

Külalised tõid meeldejäävaimate uute teadmiste ja kogemustena välja karjääri- ja noortekeskuse külastuse ning tutvumise kutsekoolide uudsete lahenduste, tööandjate kaasatuse ja süsteemsete mudelitega.

Delegatsioon naaseb Minski homme.

Viimati uuendatud: 04.02.2022