Menüü
Reede, 14. oktoober 2022

Tartu VOCO tähistas Erasmus+ sünnipäeva õpirände infopäevaga

Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) tähistas 13. oktoobril Erasmus+ päevade raames programmi 35. aastapäeva õpirände infoüritusega, kuhu kogunes sadu õpilasi.

Avakõnes kutsus VOCO direktori asetäitja Liivi Raudsepp üles kohaletulnud sadu õpilasi kindlasti õpirändes osalema. On ka põhjust, sest VOCO on läbi aastate olnud väga aktiivne õpirände võimaluste vahendaja, mis tähendab selle kooli õpilastele rohkelt võimalusi oma teadmisi ja oskuseid välismaal täiendada. Statistika näitab, et perioodil 2014-2022 on VOCO saatnud välismaale õpirändesse lausa 761 õpilast ning 271 õpetajat, seega kokku 1032 inimest.

Kohale olid kutsutud ka Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri esindajad. Video teel pidas Erasmuse ajaloost ja selle käekäigust tänapäeval kõne agentuuri juhataja Rait Toompere, kellele tegid sissejuhatuse tulemuste levi spetsialist Katrin Aarma ja digiturunduse spetsialist Meeri Pajula.

VOCO rahvusvaheliste suhete koordinaator Andrei Atškasov tutvustas kolledži õpirände võimalusi lähemalt ning kutsus kõiki üles osalema 30. novembril lõppevas taotlusvoorus.

Oma kogemusi õpirännetelt jagasid ka õpilased ise mitmed välispraktikal käinud noored rääkisid põnevaid lugusid, mis nendega välismaal olles juhtus ning andsid soovitusi, mida järgmistel minejatel tasub kõrva taha panna.

Loomulikult ei puudunud infopäeva kavast ka laulud, kommid, õhupallid ja mängud. Kindlasti said osalejad palju inspiratsiooni ja innustust, et tulevikus õpirändel osaleda. Palju õnne, Erasmus+ ja palju edu ka tulevikuks VOCO-le!

Viimati uuendatud: 19.10.2022