Menüü
Neljapäev, 13. oktoober 2022

Novembris toimub karjäärivaldkonna tippsündmus “Karjääriteooriad ja nende rakendamine praktikas”

Euroguidance Eesti kutsub kõiki spetsialiste, kes toetavad kliente nende õpi- ja tööelu kujundamisel, rahvusvahelisele veebiseminarile “Theory matters for the practice of career development”.

Karjääri areng on mitmetahuline, järelikult saab seda vaadelda mitme erineva nurga alt. Spetsialistidena otsime oma rollide ja klientide toetamiseks kõige sisukamat lähenemist. Kaasaegsed karjääriteooriad pakuvad karjääri kujundamisel erinevaid vaatenurki. Mõned teooriad võivad olla tuttavad, kuid oluline on järjepidevalt oma teadmisi värskendada ja uusi teoreetilisi vaatenurki kaaluda.

Veebiseminar on kavandatud tihedas koostöös tunnustatud karjääriekspertide Nancy Arthuri, Roberta Borgeni ja Mary McMahoniga, kes on Kanadas välja antud ainulaadse raamatu “Career Theories and Models at Work: Ideas for Practice” (CERIC, 2019) toimetajad. Raamat annab ülevaate teooriate põhialustest ning toob näited nende rakendamise võimalustest klienditöös. Spetsialist leiab kogumikust ideid tööks nii indiviidide kui gruppidega, nii kooliõpilaste kui täiskasvanutega. Raamat on ilmunud inglise, prantsuse ja jaapani keeles ning ilmub 2023. aasta alguses ka eesti keeles.

Veebiseminar koosneb kahest osast. Esimeses osas annavad koolitajad ülevaate karjääriteooriatest ja teoreetiliste teadmiste tugevdamise põhjendustest. Arutleme, mis on teooria, kuidas teooriaid rühmitame ning millised on valikute kriteeriumid. Lisaks räägime, mida teooria karjäärispetsialistile pakkuda saab ning toome välja seosed teooria ja praktika vahel. Sissejuhatavale sessioonile järgneb interaktiivne juhtumiarutelu, mis käsitleb kolme teoreetilist lähenemist. 

Veebiseminar toimub 18. novembril kell 8.00-12.30. Seminar toimub inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Rahastaja on Erasmus+ Euroguidance programm ja osalemine on osalejatele tasuta. Zoomi link koos sissejuhatava lugemismaterjaliga edastatakse registreeritud osalejatele enne kohtumist.

Veebiseminar toimub ülemaailmse karjäärikuu raames. 8. novembrist kuni 13. detsembrini tähistavad karjääriteenuste organisatsioonid üle maailma globaalset karjäärikuud, pöörates kõikjal tähelepanu karjäärikujundamise valdkonna olulisusele.

Koolitajad

Nancy Arthur on Lõuna-Austraalia ülikooli UniSA  Business uuringute dekaan ja Kanadas Calgary ülikooli emeriitprofessor. Nancy uurimistöö ja väljaanded keskenduvad kultuuripõhisele karjäärinõustamisele, mitmekesisusele ja sotsiaalsele õiglusele karjäärivaldkonna praktikas ning rahvusvaheliste üliõpilaste ja töötajate ülemineku kogemustele. Professor Arthur on registreeritud psühholoog (AB Canada), Kanada Psühholoogide Assotsiatsiooni valitud liige ja Rahvusvahelise Haridus- ja Karjäärinõustamise Assotsiatsiooni (IAEVG) endine asepresident.

Mary McMahon on Queenslandi ülikooli Haridusinstituudi audotsent. Mary on karjääriarengu süsteemiteooria arendaja ja kaasautor. Ta uurib karjääri arengut kogu elukaare jooksul, karjäärinõustamise narratiivi ja süsteemseid lähenemisviise ning kvalitatiivset karjääri hindamist. Mary pälvis 2020. aasta Euroopa Kutsekujunduse ja Karjäärinõustamise Ühingu (ESVDC) auhinna silmapaistva panuse eest kutsealase kujundamise ja karjäärinõustamise valdkonnas ning 2021. aasta elutööauhinna Aasia Vaikse ookeani piirkonna Karjääriarengu Assotsiatsioonilt (APCDA).

Dr Roberta Borgen (Neault) on Life Strategies Ltd. president ja Kanada Briti Columbia Ülikooli nõustamispsühholoogia kaasprofessor. Roberta on nn Career Engagement mudeli üks rendajatest ja rahvusvaheliselt auhinnatud karjäärivaldkonna ekspert, kellel on üle neljakümne aasta pikkune kogemus nõustamise, coachingu, konsulteerimise, koolitamise, õppekavade koostamise, uurimistöö ja kirjutamise alal. Roberta tugevad küljed seisnevad tema professionaalsuses, nakatavas entusiasmis üksikisikute ja organisatsioonide mõjuvõimu suurendamisel ning praktilises töökogemuses erinevate inimrühmadega.

Viimati uuendatud: 21.12.2022