Menüü
Kolmapäev, 9. märts 2022

Karjäärispetsialisti koolitusmudel: võimalused, vajadused ja lahendused elukestvaks karjääri kujundamiseks

Möödunud aastal läbi viidud Eesti karjääriteenuste olukorda avav uuring „Karjäärispetsialisti koolitusmudel: võimalused, vajadused ja lahendused elukestvaks karjääri kujundamiseks“ on nüüd kaante vahele jõudnud ja ootab huvilisi tutvuma.

uuringu kaanefoto

Euroguidance Eesti keskuse tellitud ja Tallinna Ülikooli teadlaste läbi viidud uuring annab värske pildi kodumaise karjäärivaldkonna tugevustest ja arengusuundadest ning joonistab välja olulise kitsaskoha: kõik karjäärispetsialistid vajavad toetust oma ametialases arengus.

Uuringu eesmärk oli luua inimeste haridus- ja tööturualaseid valikuid toetavate professionaalide koolitusmudel ja milline koolitussüsteem looks parimad võimalused selle arendamiseks.

Uuringu raport annab ülevaate karjääriteenuste professionaliseerumisest Eestis, analüüsib koolituspakkumisi ning sedastab karjäärispetsialistide hinnangud oma asjatundlikkusele ja õpivajadustele. Karjäärispetsialistide peamistest koolitusvajadustest olid enim mainitud isiklikud arengusuunad seoses digipädevuste, rahvusvahelise töö- ja õppevõimaluste ning uuringute ja seadusandlusega kursis olemise, erinevate tööriistade kasutamise ning nõustamisega. Uuringu koostajad pakuvad tulemuste alusel välja lahendusi karjäärispetsialistide oskuste ja valdkonna arendamiseks.

Karjääriteenused toetavad inimesi oma karjääri kujundamisel ja haridus- ning tööalaste valikute langetamisel. Karjäärispetsialistid aitavad inimestel mõtestada oma sihte, huvisid, kvalifikatsiooni, oskusi ja andeid ning seostada teadmisi iseendast oma tulevikuplaanide ja võimalustega.

Rahvusvahelised uuringud kinnitavad, et tõhusad karjääriteenused aitavad inimestel oma võimeid realiseerida, tugevdavad innovatsiooni ja konkurentsivõimet ning mõjutavad positiivselt majandust. Erialaspetsialistide asjatundlikkus on üks teenuse kvaliteedi alustala paljudes sektorites ja seda kindlasti ka karjääriteenuste valdkonnas.

Tutvu uuringuga siin. Vaata uuringut tutvustavat seminari järele siit.

Viimati uuendatud: 21.12.2022