Menüü
Teisipäev, 7. detsember 2021

Eesti esimene virtuaalne Erasmus+ kontaktseminar sai teoks

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur korraldas 2.-3. detsembril digipädevuste teemalise kontaktseminari.

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse töötajad kontaktseminari tööhoos oma isiklikes helikindlates kabiinides

Juba viiendat korda toimunud ja hästi tuntud rahvusvaheline kontaktseminar „Enhancing Digital Competences in Education and Training“ toimus sellel aastal esmakordselt täiesti virtuaalselt.  Seminarile saatis oma osalejaid “11 vaprat” – Belgia, Eesti, Soome, Saksamaa, Läti, Slovakkia, Rootsi, Protugal, Serbia, Prantsusmaa ja Rumeenia. Kokku oli osalejaid 40.

Tervelt pooled meie kontaktseminaril osalenutest ei omanud varem Erasmus+ programmiga kokkupuuteid, kuid seminarile tuldi suurte ootustega. “Informatsioon, koostöö, võrgustumine, ideed ja  kogemused” – just seda oodati seminarilt enim. Kuid hea meel oli ka kohata mitmeid varasematel Tallinna kontaktseminaridel viibinuid, mis tõestab veelkord, et meie seminar on omasuguste seas meelde jäänud hea kvaliteediga!

Kontaktseminarile kogunevad õpetajad, koolitajad ja teised haridussepetsialistid, et leida endale koostööpartnereid, kellega koos ette valmistada ja esitada Erasmus+ koostööprojekt. Selleks tuleb üles leida oma asutuse vajadused ning koondada need projektiideeks. Tihtilugu tuleb aga ühiste arutelude käigus hoopiski ette, et leitakse lisaks mitmeid tugevusi ja saab olla ka teiste riikide asutusi nõustavaks partneriks.  

Clemencia Persson Kuninglikust Rootsi Balletikoolist jagas oma ideed luua hispaania keele õpet, tantsu ja digimaailma ühendav project. Tija Svikule Lätist aga soovis luua loodusõppe teemalist projekti, mille üheks huvitaimaks komponendiks oleksid VR-prillid, millega näha maailma looma vaatepunktist. Kui Tija lõpuks leidis projektipartnerid, siis paraku Clemencial nii hästi ei läinud. Vahel võib ka nii juhtuda! Kui keegi lugejatest sooviks  keelte- ja tantsuprojektiga ühineda, siis võtke julgelt meie agentuuriga ühendust!

Kokku sündis kontatktseminaril 5 projekti: alla 5 aastastele lastele mõeldud digiõppest kuni laiendatud reaalsuse vahendite kasutamiseni kutsemeisterlikkuse tõstmiseks.

Erasmus+ kontaktseminari grupipilt
Erasmus+ kontaktseminari grupipilt

Väsinud, kuid õnnelikud olid ka seminari läbi viinud Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri töötajad. Kui tavaliselt saab tiimidele nõu anda mõnes mugavas hotellinurgas ühiselt kohvi juues, siis seekord olid neile paigaldatud spetsiaalsed helikindlad tõlkekabiinid, et igaüks saaks segamatult pühenduda oma tiimi abistamisele. Suur rõõm on tõdeda, et tehniliselt väga keeruline üritus laabus suurepäraselt!

Projektimeeskondadel on nüüd pisut aega projekti viimistleda, et see 2022. aasta 23. märtsi taotlusvooru esitada.

Ja kui tärkas huvi, mis asi on Erasmus+ koostööprojekt, siis ootame huvilisi juba sellel neljapäeval, 9. detsembril  osalema Erasmus+ haridusvaldkonna 2022. aasta taotlusvooru tutvustaval lühivebinaril.

Pane end vebinarile kirja SIIN.

Viimati uuendatud: 01.08.2022