Menüü
Kolmapäev, 28. september 2022

“Multilingua vanalinna mäng” pälvis Euroopa keeleõppe tunnuskirja

Euroopa keeltepäeval, 26. septembril toimus Tallinnas von Stackelbergi hotelli tõllakuuris Euroopa keeleõppe tunnuskirja 25. sünnipäevale pühendatud õhtusöök, kus anti üle 2022. aasta konkursi „Aasta võõrkeelealane tegu“ auhind.

2022. aasta Euroopa keeleõppe tunnuskirja võitjad Multilingua keelekeskusest

17 riigist pärit võõrkeeleõpetajad, kes parasjagu osalemas Tallinnas toimuval koolitusel „Stepping up foreign language learning and teaching“ aplodeerisid tunnustavalt Multilingua keelekeskusele, kes võitis konkursi ja pälvis Euroopa Komisjoni Euroopa keeleõppe tunnuskirja ning tuhande eurose preemia projektiga „Multilingua vanalinna mäng“.

Projektijuht Ly Leedu (pildil koos keelekeskuse juhataja Malle Neiga) pajatas põneva loo mängu sünnist – see sai tegelikult alguse koroona ajal praktilisest vajadusest koos saalihoki trennis käiva lapsega mänguliselt teatud arv samme ja kilomeetreid läbida.  Hakkas selginema mõte, et vaja on harivaid ja huvitavaid eesti keele õpet toetavaid õppekäike ka erineva keeleoskusega täiskasvanutele.

Mängu eesmärkideks on keele õppimine ja keelepraktika lõimituna UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluva Tallinna vanalinna tundmaõppimisega. Lisaks sellele areneb õppijate digipädevus, sest orienteerumiseks kasutatakse rakendust Actionbound  ning otsitakse linnaruumist vastuseid erinevatele küsimustele ja ülesannetele. Hetkel on valmis 2 erinevat marsruuti – “Multilingua vanalinna mäng” eesti ja inglise keeles ning õppijate soovil loodud “Vanalinna väravad” eesti, vene ja hispaania keeles. Mängida saab individuaalselt, paaris või grupina, arendades nii vaba vestlust ja koostööoskusi. Mängud sobivad keeleliselt B1-B2 tasemele. Kui algselt oli mäng mõeldud täiskasvanud õppijatele, siis nüüd kasutavad seda ka üldhariduskoolid ja Tallinna külalised.

(Ette rutates saame nüüd mainida, et mitmedki meie koolitusel osalejad tõttasid teise koolituspäeva õhtul, telefon näpus, vanalinna radadele 😊)

Multilingua keelekeskus pälvis Euroopa keeleõppe tunnuskirja juba teist korda – 2006. aastal tõi suure tunnustuse tollal väga uuenduslik projekt “Multy-Skype language learning”.

Made Kirtsi ja ürituse moderaator Eero Loonurm mahlakamaid Euroopa keeleõppe tunnuskirjaga seotud hetki meenutamas

Kui Euroopa keeleõppe tunnuskiri tähistab üldiselt oma 25. juubelit, siis Eestis saame uhkusega öelda, et oleme tunnuskirja välja andnud juba 20 aastat. Pikaajaline programmi koordinaator Made Kirtsi tegi ülevaate programmi sünnist ja algusaastatest. Oleme 20 aasta jooksule välja andnud 63 tunnuskirja, lisaks tunnustanud 15 üksikisikut ning premeerinud 15 „Aasta võõrkeelealase teo konkursil“ osalenud asutust Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirjaga.

Tunnustatud projektide sihtkeelte osas domineerivad eesti, saksa ja inglise keel.

Õhtu lõppes maitsva söömaajaga ning särtsu täis ning erinevaid keeli tulvil Svjata Vatra kontserdiga.

Loe siit, kuidas vanalinna mängu mängida!

Viimati uuendatud: 28.09.2022