Möödunud nädalal võõrustasime pea 40 haridustöötajat 11 riigist, kes kogunesid Erasmus+ kontaktseminarile projektipartnereid otsima.
Aga mis on kontaktseminar? Erasmus+ riiklikud agentuurid korraldavad erinevates riikides partnerotsinguseminare, sest otsekontakti kaudu leitud projektipartnerid, keda varakult tundma ja usaldama õppida, annavad võimaluse turvaliselt koos projekti kirjutamisega alustada. Päevad on täis vennastumist ja ühiseid kogemusi ning nõu ja jõuga toetavad küsimuste korral kohaliku riikliku agentuuri töötajad.
Digikompetentside teemaline kontaktseminar “Enhancing Digital Competencies in Education and Training”, mis toimus Tallinnas juba seitsmendat korda, on Euroopas hästi tuntud. Osalejad ei õpi mitte üksnes Erasmuse reegleid tundma, nagu algul osalema sõites võiks ju arvata, vaid päevi täidavad ka mitmed muud põnevad tegevused. Avaõhtul saavad kõik oma riiki ja asutust tutvustada “Euroopa laudadel” nosimisväärset söögikraami ja ägedamaid suveniire eksponeerides ning traditsiooniliselt mängime tutvusmisbingot ja tantsime koos Tallinna Kesklinna Põhikooli väikeste tantsulastega Eesti rahvatantse.
Oleme kontaktseminaridele sisse viinud inspiratsioonipäeva, kus osalejad saavad enne projekti kirjutama asumist kõigepealt üksteisega PechaKucha esitluste kaudu täpsemalt tuttavaks ning kohe seejärel vaimu vabaks lasta. Sellel kontaktseminaril andsime võimaluse möllata Proto Avastustehases. Peale lapseliku mängimisrõõmu võimaldamist on meel piisavalt erk, et asuda just selliseid projektimeeskondi moodustama, mis tooksid asutustes esile kerkinud probleemidele kõige tõhusamad lahendused. Vahendiks ikka Erasmus+ projekt.
Lisaks pidasid nelja päeva jooksul osalejatele ettekande mitmed digiala eksperdid: Pelgulinna Gümnaasiumi IT-juht ja TalTechi vanemteadur Birgy Lorenz, Tallinna Ülikooli professor Mart Laanpere ja SALTO digiressursside keskuse juht Pasi Silander Soomest. Meie Horvaatia kolleeg Arjana Blazic viis aga läbi töötoa digitaalselt “võimestatud” õpetajate rollist eTwinningu projektide õnnestumisel.
Viimasel päeval said 7 värsket meeskonda oma projektialgatust kaasosalejatele tutvustada liftikõne formaadis. Isegi kui esinemine alguses hääle värisema võttis, said kõik hästi hakkama. Kui Birgy Lorenz ja Mart Laanpere tegutsesid kolmandal päeval eksperdina, kelle juures sai oma projektiideed testida ning seejärel vajadusel häid näpunäiteid, siis peale esitlust esitas asjalikke ja edasi viivaid küsimusi Pasi Silander. Mitmed projekti algatati tehisintellekti kasutamise teemal ning vähemalt ühes liftikõnes astusid robotneiud ka ise üles.
Seega loodame järgmise aasta Erasmus+ koostööprojektide taotlusvoorus näha mitut tugevat tegijat!
Kui aga tekkis huvi, kuidas isegi kontaktseminaril osaleda, siis võimalusi leiad meie ürituste lehelt, mida tasub usinasti jälgida. Just sinna sisestame meile saabunud välisriikide kontaktseminaride info.
Edu meie osalejatele Erasmus+ maailmas ja julget pealehakkamist teistelegi!