Menüü
Neljapäev, 20. jaanuar 2022

Pandeemia ei takista koolitöötajaid õpirändamast ka eksootilistesse paikadesse

Kuigi võib tunduda, et koroonaviirus on reisimise pausile pannud, on õpiränne täiesti võimalik ka uutes oludes. Tuleb kohaneda, leiab Sõmeru põhikooli juht Virge Ong, kes valmistub sõitma talviselt külmast Eestist paradiisisaarele Curaçaole Erasmuse programmi koolitusele.

See ei ole Virge Ongi ega Sõmeru põhikooli töötajate esimene õpiränne. End täiendamas on käidud nii pandeemia eel kui selle ajal. Näiteks on õpetajad sõitnud Iirimaale ja Inglismaale ning ühe õpetaja sõit Walesi Cardiffisse sattus ajale, kui oli parasjagu üleujutus. „Õpetaja Railile ei valmistanud muret mitte koroona kiire lähenemine, vaid sadevetest põhjustatud uputus. Kohale jõudis ta kenasti ja koolitus oli väga sisukas, aga hiljem rääkis ta, et tema jalad pole iial nii märjad ja saapad nii läbivettinud olnud. Asi kulmineerus sellega, et ta pidi endale kohapeal kummikud soetama,“ meenutas koolijuht.

Santa Cruz Tenerifel

Üks Sõmeru koolitöötajate plaanitud Erasmuse õpiränne on siiski koroona tõttu ära jäänud või õigemini ümber planeeritud. „Oma esimesele õpirändele pidin minema juhtimiskoolitusele Kreekasse ja üksi,“ rääkis Virge Ong. „Plaanisin sõita 2020. aasta mais, aga siis olime juba nii sügavalt koroonas, et koolitajaga kokkuleppel lükkasin sõidu edasi. Oli näha, et koroona hakkab meie sõiduplaane takistama, seetõttu pikendasime kogu õpirändeprojekti ühe aasta võrra. Aga lõpuks jäi sõit Kreekasse ikkagi ära.“

Ent selleks ajaks jõudis kätte juba teine õpiränne, mis pidi osalejaid Tenerifele viima. „Hispaanias olid selleks ajaks reeglid juba leebemad,“ selgitas Ong. 2020. aasta novembris ootaski ees reis Tenerife pealinna Santa Cruzi ning sel korral tundis ta end juba veidi julgemalt, ses tal oli partnerina kaasas kolleeg ja kooli eriklassi õpetaja Tiina Halling. „Suurepärane, et õpirändel on võimalik käia kahekesi. Hea on kesise keeloskuse puhul teineteisele toetuda ja nii on ka õpimaterjalist lihtsam aru saada,“ rõõmustas koolijuht.

Loe edasi Õpetajate Lehest.

Õpirändeprojektide toetusi saab 2022. aasta esimeses pooles taotleda 23. veebruarini. Juhised ja lisainfo leiab siit.

Viimati uuendatud: 26.01.2022