Menüü
Neljapäev, 28. aprill 2022

Ole tähelepanelik! Levivad õngitsuskirjad projektiraha välja petmiseks

Euroopa Komisjon andis teada, et viimasel ajal on sagenenud petukirjade saatmine ja identiteedivargused, millega püütakse suunata kirja saajat projektipartnerile toetust välja maksma kavalalt maskeeritud petturite kontole.

Selliseid pettuseid ette tulnud erinevaid, näiteks on kiri saadetud projektipartneri e-posti aadressile väga sarnaselt aadressilt või sarnase nimega inimeselt. Mõnel juhul on esinenud ka meilikontode üle võtmist, mis tähendab, et kiri ongi saadetud tuttava inimese postkastist, kes on nii nimelt kui e-postilt projektipartneri õige kontaktisik. Vahel sisaldavad need kirjad ka pangakonto infot, mõnikord teavitust, et kontoinfo on muutunud.

Seetõttu soovitame pöörata erilist tähelepanu kirjadele, millega teie projektipartner või partnerkool palub omale kiiremas korras ülekanne teha. Meie soovitus on sellise kirja puhul alati üle kontrollida, kas kirja saatis tõesti see isik ja partner, kes kirjas on märgitud. Juhul, kui kirjas on välja toodud pangakonto andmed, mis erinevad eelnevalt partneri poolt edastatust, tuleks kindlasti võtta ühendust oma projektipartneriga ning info muutumine üle kinnitada.

Kontrollimiseks soovitame kasutada teisi kanaleid kui see, mille kaudu maksenõue tuli, näiteks teine e-posti aadress, telefonikõne, Teamsi või mõne muu suhtlusplatvormi kasutamine. Oluline on saada otsekontakt oma projektipartneriga ning tuvastada, kas nemad on kirja autorid või mitte.  

Soovime teile tähelepanelikkust ja kahtlevat ning kontrollivat meelt.

Viimati uuendatud: 04.05.2022