Menüü
Esmaspäev, 6. juuni 2022

Nordplus programm on taas omadega mäel

Põhja- ja Baltimaade haridusprogrammi Nordplus 2022. aasta taotlusvooru jälgides on rõõm tõdeda, et juba ollakse koroonapandeemia aegsest taotluste arvu langusest üle saanud.

Kokku esitati programmiriikide peale 371 taotlust kokku üle 16 miljonilise eelarve sooviga. Eesti asutuste osakaal moodustab taotlejate ja partnerite koguarvust 6%, millega jääme natuke alla vaid suurtele Põhjala riikidele ja oleme Baltikumis auväärsel kolmandal kohal.

Eestist esitati kokku 20 koordinaatorprojekti ja toetuse sai neist 15. Eesti projektide edukus on tubli 75%, sealjuures keele- ja horisontaalrpogrammi projektide edukus lausa 100%. Kõikide riikide taotluste keskmine edukuse määr on 82%.

Enim taotlusi esitati traditsiooniliselt kõrgharidusprogrammi – nii Eestis kui programmiriikide lõikes kokku. Eesti koordinaatorite taotlusi toetati peaaegu miljoni euroga. Kokku toetati aga 305 projekti peaaegu 10 miljoni euroga.

Lisaks koordineerimisele tegutsevad Eesti asutused partnerina 145 projektis.

Rahastatud projektidega on võimalik tutvuda Nordplusi kodulehel asuvas projektide andmebaasis.

Juba oktoobris on võimalik taotleda ettevalmistavat lähetust juunior-, täiskasvanuharidus- ja keeleprogrammi taotluste kirjutamiseks. See tähendab, et teil on võimalik kohtuda oma projektipartneriga projektidetailide läbi arutamiseks. Taotlustähtaeg on 3. oktoobril.

01.02.2023 on aga uue Nordplusi programmiperioodi esimene taotlustähtaeg.

Loe lisaks: uudis Increase in Nordplus applications in 2022; Nordplusi kodulehekülg meie veebis; rahvusvaheline kodulehekülg.

Viimati uuendatud: 08.06.2022