Menüü
Kolmapäev, 26. aprill 2023

Muutus algab meist endist ehk Seminaril arutati, kuidas Erasmus+ programm kõikideni viia

Üks Erasmus+ programmi prioriteete on teha programmi võimalused kättesaadavaks kõigile inimestele, olenemata nende võimalikest tõketest. Äkki need ei olegi takistused? Või kui on, siis vahest on võimalik neid ületada? Just see mõte tõi kokku ligi poolsada projektitegijat, kes tahtsid üheskoos arutada, kuidas igaüks Erasmusest osa võtta saaks.

Siin on üks näide.

“Eesti kutseõppur läheb talvel Lapimaale praktikale. Õpetajad on märganud, et ta käib ka hilissügisel koolis vaid liiga õhukeste riietega, mis ei vasta ilmale. Lapimaa kliima on karm ning nõuab kindlasti soojemaid jalatseid ja jopet, kui kutseõppuril igapäevaselt seljas. Õpetajad on mures, kas noorel on olemas kõik vajalik, et seal toime tulla. Kuidas peaksid õpetajad noorele lähenema ja milliseid küsimusi küsima? Mida saavad õpetajad vajalike asjade hankimiseks teha?”

Kas oskaksid pakkuda, kuidas tagada talle täisväärtuslik kogemus õpirändel?

Just sääraseid päriselt sündinud, aga ka kujuteldavaid näitelugusid lahendasid Erasmus+ kaasamise seminaril osalenud haridus- ja noortevaldkonna inimesed, kes said programmiekspertide abiga ka oma küsimustele vastused.

Seminaril räägiti ka kaheksast kaasamise tõkkest, millega paljud inimesed kokku puutuvad, kuid mille peale ei oska programmi koordinaator alati tulla. Agentuuri töötajad selgitasid, millistel juhtudel on võimalik kasutada nii organisatsioonilist kui ka individuaalset kaasamistoetust, mis lisandub üldisele projektitoetusele ning millega saame õpirände tõketega osalejatele kättesaadavamaks muuta.

Samuti tutvustati äsja valminud kaasava õpirände uuringu tulemusi.

Praktilist teadmist jagasid Astangu Kutserehabilitatsiooni keskuse välissuhete koordinaator Annemari Parmakson ning pika Erasmus+ kogemusega õppekeskuste VitaTiimi ja Vestifexi juht Jelena Lohmatova, kelle esitlust saab vaadata ka videost.

Kõik seminari materjalid on leitavad SIIT.

Kaheksa kaasamise tõket.
Seminari avas E+ ja ESK agentuuri asejuhataja Reet Kost, kes rääkis osalejatele, mida agentuur kaasamise heaks teeb.
Viimati uuendatud: 28.04.2023