Menüü
Wednesday, 21. September 2022

Digikompetentsidele pühendatud Erasmus+ kontaktseminar andis uued koostööpartnerid ja ägedad projektiideed

Tallinnas toimus 13.-16. septembril juba kuuendat korda rahvusvaheline Erasmus+ kontaktseminar „Enhancing Digital Competences in Education and Training“.

Erasmus+ kontaktseminari päev Protos

Kontaktseminarile kogunevad õpetajad, õppejõud, koolitajad ja teised haridussepetsialistid, et leida endale koostööpartnereid, kellega koos ette valmistada ja esitada Erasmus+ koostööprojekt. Selleks tuleb üles leida oma asutuse vajadused ning leides mõttekaaslasi koondada need projektiideeks. Tihtilugu tuleb aga ühiste arutelude käigus hoopiski ette, et leitakse lisaks endaski mitmeid tugevusi ja saab olla ka teiste riikide asutusi nõustavaks partneriks. 

Koroona pani nn “live” üritused kolmeks aastaks pausile. Seda suurem rõõm oli nüüd võõrustada 60 osalejat 17 riigist.

Kontaktseminari avaõhtul algas juba vennastumine,  kui osalejad said inimbingot mängida, erinevate riikide delikatesse maitsta ja koos Tallinna Kesklinna Põhikooli Lustijatega Kaera-Jaani karata.

Vestlusring digikompetentside teemal.
Mart Laanpere ja Aivar Hiio koos moderaator Sabina Sägiga

Esimene tööpäev viis meid Proto Avastuskeskusesse. Hakatuseks toimus vestlusring digikompetentsidest kaasaaegses maailmas.  Mart Laanpere Tallinna Ülikoolist ning Aivar Hiio Haridus- ja Teadusministeeriumist köitsid osalejaid avasõnadest ning andsid seminarile suuna. Vestlus tüüris üledigistumise juurde, mil unustatakse inimlik komponent. Koos jõuti järeldusele, et digi on vaid vahend ning õppeprotsessides ei tohi ära unustada õpetajat ja õppijat, sest õppimine on oma olemuselt sotsiaalne tegevus.

Protos sai palju inspiratsiooni ja vaimuvirgutust

Samal päeval asuti moodustama projektimeeskondi, mis päädis kolmandaks päevaks 14 projektiidee välja töötamisega. Neist enamik soovitakse esitada 2023. aasta taotlusvooru. Projektiideede palett sai sama mitmekülgne nagu meie osalejate galerii – virtuaal- ja liitreaalsuse abil loodud looduskatastroofidega toimetuleku õppest koolilastele spetsiifiliste meditsiiniprojektideni.

Nüüd on mõned kuud aega taotlusi viimistleda ja sellega on nõu ja jõuga abiks nii meie kontaktseminari tiim kui ka kohalikud Erasmus+ riiklike agentuuride esindajad.

Kui tärkas huvi koostööprojektide vastu, siis uuri  nende kohta valdkonniti lähemalt  meie kodulehelt (leia menüüst “Koostööprojektid”). Selle aasta teine taotlusvoor on juba 4. oktoobril, kuid ootame huviga 2023. aasta kevadesse jääva taotlustähtaja peatset välja kuulutamist.

Huvilistel soovitame liituda Erasmuse uudiskirjaga, milles teavitame muuhulgas erinevate infopäevade toimumisest.

Kõik meie kontaktseminaril osalejad – palju uusi tutvusi ja sõpru

Fotod: Eiko Lainjärv

Viimati uuendatud: 21.09.2022