Menüü
Tuesday, 14. November 2023

„Hüppelaud“ andis hoogu üheksale projektiideele

Kui noorteprogrammide keskusel on tavaks korraldada projektikirjutamise laagreid ja „ideepahvakuid“, siis üllatuslikult sai haridusprogrammide keskuse „esimene pääsuke“ teoks alles eelmisel nädalal.

Täispika nimega „Hüppelaud: Euroopa raha kaasamine Erasmus+ kaudu“ kahepäevase koolituse eesmärk oli kokku tuua üld- ja kutsehariduse asutused, kel juba koostööprojekti idee olemas. Koolitajate ja agentuuri toel vormiti ideest kena projektitoorik, mida peaks nüüd veelgi koos partneritega täiustama, et esitada see 2024. aasta taotlusvooru.

Kõik sai alguse juba septembri lõpus, kui mitusada uudishimulikku osalejat kogunes sissejuhatavale veebiseminarile, et tutvuda koostööprojektide olemusega, juba toimunud projektide näidetega ja aru saada kas „Hüppelaud“ on tõesti midagi, millest paari kuu pärast osa võtta. Oktoobriks tuli esitada oma asutuse kandidatuur koos projektiidee ja meeskonna koosseisuga ja 14 õnnelikku väljavalitut kohtusid juba mõne päeva pärast esimesel veebiseminaril. Seal tutvustati teistele tiimidele oma projekti ja saadi „kingituseks“ tihe kodutöö, mis vahepealse kuu jooksul ära teha. Peaaegu nagu meie oma väike „Eesti otsib superstaari“ konkurss!

Kahjuks loobusid järjest kõik kutsekoolid ja koroona harvendas viimasel hetkel veelgi ridu, kuid 9 vaprat  – kes üksi, kes kuuekesi – lõid neljapäeval, 9. oktoobril Centenniali hotellis oma „laagri“ üles.

Koolitasid Kristi Ploom ja Jaanika Siiroja, kes teineteist suurepäraselt täiendasid. Agentuuri poolt jagas teavet Kristiina Lutsar.  Jaanika tegi vahvaid tutvumis- ja meeskonnaharjutusi ja Kristi oli koolituse jaoks loonud spetsiaalsed töölehed Excelis, mis muutusid hirmutavast nii sümpaatseks, et teiseks hommikuks olid tabelid  juba mitmeid uusi südameid võitnud. Mõlemad jagasid kogemusi oma rikkalikust Erasmus+ pagasist.

Kaks päeva olid päris pikad ja intensiivsed. Esimesel õhtul üsna hilisel kellaajal koolituspäeva tagasisidestades tulid võrdlused vee metafooridega – kel hakkas ookeanist kujunema tiik, kel järvest hoopis järvistu; kes triivis avamerel ja kes oli tammi taga kinni. Lisaks oli „esialgne mõte täiesti ära auranud“.

„Asjad, mis vajavad pikaajalist panustamist, ongi mahukad,“ lohutas Jaanika.  Seejärel söödi restoranis ühiselt maitsev õhtusöök ja kaugemalt tulijad said end peatselt mõnusalt hotellitoas välja puhkama keerata.

Teisel päeval sai virtuaalselt ühendust võtta oma asutuse juhtkonnaga või kolleegidega, et testida, kas projekt on kulgenud soovitud suunda. Ja viimased kaks tundi kulusid projektiesitlustele! Täiendavaid küsimusi esitasid ja soovitusi jagasid  koolitajad ning kommenteerida said ka kaasteelised. Mõni tiim otsustas koolituse lõpuks, et alustatakse siiski õpirändeprojektist.

Teemad, mida vastloodud projektid käsitlevad, on mitmekülgsed. Leiame kõike – õuesõppe materjalide väljatöötamisest Montessori mikrokoolide võrgustiku loomiseni. Aga ega me kõike reeda!

Agentuur tänab koolitajaid ja ägedaid osalejaid! Loodetavasti ei jää esimene pääsuke viimaseks!

Et hoida ennast ka tulevaste koolitustega kursis, soovitame liituda meie uudiskirjaga siin.

Viimati uuendatud: 14.11.2023