Menüü
Reede, 16. juuli 2021

Erasmuse taskuhäälingu uus algus

Kõik ei ole uus mitte ainult septembrikuus, vaid vahel ka juulikuus. Erasmuse taskuhääling jõuab kuulajateni täiesti uues kuues. Alustasime viljakat koostööd Delfiga, mille stuudiotes valmivad küpsed saated igas vanuses kuulajale. Taskuhäälingu episoodid ilmuvad kaks korda ühe kuu jooksul.

Saatejuht Sabina Sägi (vasakul), Järvamaa kutsehariduskeskuse projektijuht Merje Mölter ja Tallinna ülikooli väliskülalisõpilaste koordinaator Ingrid Hinojosa.

Saadet juhib meie oma maailmarändur, agentuuri vanemspetsialist Sabina Sägi. Ta peab õpirännete ja kogemuslugude kõrval oluliseks rääkida ka Erasmuse uue perioodi väärtustest. Niisiis tuleb juttu loodushoiust ja kliimamuutuste vastu võitlemisest, digitaalsetest arengutest haridusmaailmas, kaasamisest ning kodanikuühiskonnast ja osalusest. Ent kindlasti on omal kohal ka toredate erasmuslaste lood eri riikidest ja seiklustest, millesse nad seal sattunud on.

Esimeses Delfiga toodetud taskuhäälingu osas on Sabinal külas Erasmuse koordinaatorid Merje Mölter Järvamaa Kutsehariduskeskusest ja Ingrid Hinojosa Tallinna Ülikoolist, kes valgustavad Erasmuse telgitaguseid. Mõlemad on mitmeid välismaa noori siin vastu võtnud, nende muresid kuulanud ning sisse elamisel abistanud. Veel saab teada, milliste õppurite ja tudengite seas on Eesti menukas sihtriik, millised Eesti artistid välismaalastele eriti meeltmööda on, kuidas on Erasmuse koordinaatori töö ajas muutunud ja muudki.

Teises praeguseks ilmunud episoodis arutleb Sabina kaasamise teemadel koos Heidi Maibergiga. Tema veab Tartu Ülikoolis Erasmus+ projekti, millega luuakse õppejõududele ja õpetajatele materjale, mis aitavad neil klassiruumis tundlikel teemadel rääkida. Samuti on külas MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde tegevjuht Maari Ernits. MTÜ tegutseb selle nimel, et igal lapsel oleks sõber, kes ta ära kuulaks. Episoodist saab teada, millised on üldse tundlikud teemad, kuidas saab vanemaks õeks või vennaks kandideerida ning kuidas meil laste ja noorte kaasamisega Eestis üldiselt läheb.

Kuula Erasmuse taskuhäälingut meie Spotifyst või Delfi Taskust.

Viimati uuendatud: 19.08.2021