Menüü
Kolmapäev, 14. september 2022

Eestlased osalesid Erasmus+ traditsioonilisel ühisjooksul Vilniuses

Juba kuuendat korda korraldatud Erasmus+ ühisjooksul Vilniuses osales seekord kolm eestlast ning neile lisaks 141 väliskülalist.

Koos Leedu osalejatega kogunes 11. septembri jooksuvõistlusele muljeltavaldav arv Erasmus+ pere liikmeid — 592 inimest 37 riigist ning 51 organisatsioonist.

Huvitava statistikana võib välja tuua, et vanim osaleja oli 66aastane, noorim aga 8aastane poiss. Naisi oli Erasmus+ jooksjate seas rohkem kui mehi: naisi 57% ja mehi 43%.


Eesti agentuurist läksid võistlusrajale Heiki Viisimaa, Katrin Aarma ja Tiina Lipp. Parima tulemuse tegi päev varem Tallinnas poolmaratoni jooksnud Heiki, kes püstitas Viniuses 5km võistlusdistantsil isikliku rekordi ajaga 23:02 ning sai 2189 osaleja seas 129. koha. Aplaus.

Ühisjooks oli osa 10.-11. septembril Vilniuses toimunud Erasmus+ 35. aastapäeva tähistamisest. Laupäeval kogunesid tähistama tulnud Erasmuse sõbrad ühisfotole ning läbisid Vilniuse vanalinna uhke rongkäiguga. Päev lõppes vabaõhu kontserdiga.

Järgmisel hommikul kogunesid Läti, Leedu ja Eesti kolleegid kohvihommikule, kus jagasime Erasmus+ 35. aastapäeva tähistamise kogemusi ja tulevikuplaane. Jooksuvõistluse päeval oli küll ilm vihmane, kuid jooksmise ajal ei pannud seda tähelegi ning kõik lõpetanud said pingutuse eest kaela medali.

Viimati uuendatud: 21.09.2022