Menüü
Kolmapäev, 21. september 2022

Eesti karjääriteenuste professionaalid osalesid seni suurima esindusega rahvusvahelisel NICE Academy´l

7.-10. septembrini kogunesid karjääriteenuste professionaalid Prištinasse rahvusvahelisele NICE Academy’le “Deep-Human Competences, Career Development and Counselling”. Eestist osales 15 oma valdkonna professionaali. Kohal oli 12 inimest ning kolm osales veebi vahendusel.

“Esmakordselt oli Eesti karjäärispetsialistide kogukond esindatud rahvusvahelisel tasemel nii suure ja mitmekülgse esindusega,” ütles Euroguidance Eesti juht Margit Rammo. Lisaks jagas Eesti esmakordselt rahvusvahelisele kogukonnale nii palju oma kogemust — kokku esinesid eestlased kolme ettekandega.

Kadri Jurs ja Kristel Lään-Saarik Tartu Ülikoolist esinesid ettekandega “Guiding student’s soft skills awareness through game design”, Kristina Orion Eesti Töötukassast tutvustas Centari uuringut “Career services In Estonia: On the road to complete solution. an overview of the demand for career services and system” ning meie Margit Rammo ja Aira Lepik Tallinna Ülikoolist esitlesid professionaalsuse uuringut “Career specialist training model for the professionalisation of career field in Estonia”.

“Tegemist on väga olulise võrgustikuga, kus on esindatud partnereid üle maailma —  algselt Euroopa ülikoolides karjäärispetsialistidele tasemeõpet pakkuvatest projektist on välja kasvanud organisatsioon / kogukond, kus osaleb partnereid ja praktikuid üle maailma. Osalejaid oli näiteks ka Brasiiliast, Austraaliast ja Jordaaniast,” kirjeldas Rammo.

Unikaalse õpirände õnnestumise eest kuulub tänu mitmetele meie partneritele, sh Edu ja Tegu programm, Tulevikupilt, University of Tartu, Tallinna Ülikool, Eesti Töötukassa ja Karjäärinõustajate Ühing.

Viimati uuendatud: 22.09.2022