Menüü
Reede, 10. september 2021

Balti riikide Erasmus+ agentuurid kinnitasid koostööd memorandumiga

6.-8. septembril toimus lõunapoolseima Balti riigi kuurortlinnas Palangas Eesti agentuurile oluline kohtumine. Kaua oodatud ja kriisi tõttu mitmeid kordi edasi lükkunud Baltic Management Meeting tõi kokku Eesti, Läti ja Leedu kolleegid. Palanga mändide vahel arutleti uute programmide käivitamise, koroonaviirusest tingitud väljakutsete ja võimalike ühistegevuste üle.

Eesti 11-liikmeline delegatsioon: Killu (vasakult), Rait, Kerli, Anne, Regina, Taivo, Ellen, Anni, Kaja, Tuuli ja Kai.

Tööpõld, mis kolme päeva jooksul ette võeti, oli lai. Arutluse all olid finantsteemad, lepinguhaldus, COVID-19 kriisist tulenev lisatöö, uuringud ja analüütika, juhtimine, õpirände- ja koostööprojektide menetlemine ja muudki. Töögruppide aktiivse mõttetegevuse tulemusena otsustati järgneva kuue aasta jooksul jätkata teineteise toetamist universaalsete murede lahendamisel ja infovahetusega. Õhku visati ka konkreetsed ideed: osaleda “Run with Erasmus+” raames nii Tallinna, Vilniuse kui ka Riia maratonil; korraldada KA2 spetsialistidele ühiskoolitus; teha täiskasvanuhariduse õpirände edendamiseks virtuaalne konverents; võtta uuringute fookusesse kaasatuse teema. Tõdeti, et Erasmus+ toetusesaajad teevad meeleldi koostööd naaberriikide organisatsioonidega – ühised huvid ja eesmärgid on üles leitud. Ruumi koostööks on aga veelgi ja seetõttu plaanitakse nii virtuaalset Balti expot kui ka kontaktseminari ühisprojektide käivitamiseks.

Palju mõtteainet pakkus ka kolmapäeva hommikul toimunud kahetunnine tuline loeng. Dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak LCC rahvusvahelisest ülikoolist tõi välja migratsiooni valukohad ning arutles koos publikuga tuleviku stsenaariumite üle.

Viimasel päeval allkirjastasid kolme agentuuri direktorid memorandumi, millega kinnitati ametlikult koostöö ning regulaarsete kohtumiste jätkumine. Järgmine kohtumine on plaanis aasta pärast Riias.

Vasakult Leedu, Eesti ja Läti Erasmus+ agentuuride direktorid memorandumit allkirjastamas
Meid ootab palju head koostööd!
Viimati uuendatud: 14.09.2021