Menüü
Teisipäev, 26. märts 2024

Academia Ampsud alustab

Alates aprillist jõuab kõigi huvilisteni Academia õpirännet tutvustav uus veebivestluste sari Academia Ampsud, kus karjäärispetsialistid räägivad enda erialasest rändekogemusest, tutvustavad kaasatoodud rahvusvahelisi praktikaid ning jagavad tähelepanekuid eri riikide karjääriteenuste toimimisest.

Academia õpirände eesmärk on anda karjääriteenuste valdkonna professionaalidele võimalus tutvuda teenuste süsteemidega Euroopas ja täiendada oma metoodikapaketti. Sel kevadel osaleb üheksa Euroopa riigi õpirändes 13 Eesti karjäärispetsialisti. Kokku on rändajaid aastal 2024 ligi 200. Sel aastal on laienenud ka Academia geograafiline haare – uute riikidena on pardal Holland, Norra ja Küpros. 

Academia programmid erinevad riigiti, sel aastal on teemade valik kirju:  vaimne tervis ja kaasamine karjääriteenustes ja hariduses, üleminek haridusest tööturule, teenuste süsteemi  põhjalik tundma õppimine ja palju muud. Hooaeg kestab märtsist mai lõpuni, esimene programm Hollandis on värskelt lõppenud. 

„Olen veendunud, et Academia on üks ääretult hea viis kuidas oma igapäevatöösse tuua värskeid mõtteid ja meetodeid, laiendada oma võrgustikku üle Euroopa. Tegelikult oli selle nädala suurim väärtus see omavaheline küünarnukitunne, kuigi töötame eri riikides ja meie süsteemid võivad erineda siis töö üdi on sama – me kõik hoolime oma klienditest, oma riigist ja teeme oma tööd südamega. Soovitan Academia õpirännet igale karjäärispetsialistile, see on selline arengut toetav must be.“ 

Anu Puulmann, Hollandi Academia õpirändel osaleja märtsis 2024 

 Eestis toetavad Academia õpirännet kolm organisatsiooni. Euroguidance Eesti on koordineeriv partner Eesti ja erinevate Euroopa riikide vahel. Eesti Karjäärinõustajate Ühing  ning Töötukassa lähetavad õpirändesse enda liikmeid ja töötajad. Just nende kolme organisatsiooni koostöös Academia Amspud ellu kutsutud saidki. 

Seminaridele on osalema oodatud kõik, kes toetavad noori ja täiskasvanuid nii haridus- kui tööalaste valikute tegemisel.  

Academia Ampsud toimuvad: 

  • 23.aprill 14-16 (Holland, Prantsusmaa, Austria) 
  • 14.juuni 14-16 (Küpros, Rootsi, Iirimaa) 
  • 1.oktoober 14-16 (Taani, Hispaania, Norra) 

Tule, saa inspiratsiooni teiste spetsialistide kogemusest, et panna idanema mõte endast kui tulevasest Academia õpirändurist . 

Lähem info ja registreerimine siin.

Õpiränne on parim viis maailma kogemiseks ja enda professionaalsete oskuste rikastamiseks. Parim õpirände toetaja on isikliku õpirändekogemusega spetsialist! 

Academia võrgustiku liikmena on Eesti olnud ka populaarne õpirände sihtkoht teiste Euroopa riikide karjäärispetsialistidele. Alates 2000. aastast on Eestit külastanud ligi 200 valdkonna professionaali. 

Koostöös partneritega võtab Euroguidance Eesti Academia grupi vastu 6-9 mail. Sel aastal ootame kolmeteist karjäärispetsialisti kaheksast Euroopa riigist, et pakkuda programmi teemal „Mitmekultuurilisus, õpi- ja tööränne karjäärikujundamise kontekstis“. 

Vaata lisaks eelnevaid Academia materjale, :  

Viimati uuendatud: 27.03.2024