Menüü
Esmaspäev, 22. november 2021

Virtuaalse tõlkevõistluse korraldamine tõi Elva Gümnaasiumile Euroopa keeleõppe tunnuskirja

2021. aasta “Aasta võõrkeelealase teo” konkursi auhinnad said möödunud nädalavahetusel edukalt jagatud.

Euroopa keeleõppe tunnuskirja diplom Elva Gümnaasiumile

20. novembril toimus Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu sügiskonverents “Kogemus kõnetab!”. Lisaks liidu aasta parimate tegijate tunnustamisele anti virtuaalselt üle ka 2021. aasta  “Aasta võõrkeelealase teo” konkursi võitjale Elva Gümnaasiumile Euroopa Komisjoni ja Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa keeleõppe tunnuskiri 8. üleriigilise gümnaasiumiõpilaste tõlkevõistluse korraldamise eest.

Käesoleva aasta võistlus toimus 18. veebruaril koroonapandeemia tõttu veebi teel. Auhinna vastu võtnud Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post rõhutas, et aastate eest võistlust algatades ei oleks nad arvanud, et osavõtjate arv nii suureks kasvab. Tänu veebivõimalusele oli osalemine pisut kergem, kuid tervelt 252 õpilastõlkija osalemine on hämmastav! Ta tänas kõiki keeleõpetajaid, kes võistluse toimumise sõnumi üle Eesti oma õpilasteni viivad. Alati on osalemas näiteks Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja erinevate Narva koolide õpilased.

Selle aasta konkursil pakuti võimalust tõlkida ilukirjanduslikke tekste kaheksast erinevast keelest (inglise-eesti, saksa-eesti, vene-eesti, prantsuse-eesti, hispaania-eesti, soome-eesti, rootsi-eesti ning eesti-vene keelesuunad). Peaaegu pooled õpilased tõlkisid inglise keelest. Populaarsed olid ka saksa ja vene keelest tõlkimise võimalused. Õpilaste võistlustöödele andis põhjaliku tagasiside tõlkevõistluse žürii.

Võistluse tulemused

Post tunnustas Elva Gümnaasiumi inglise keele õpetajat Tiina Tublit, kes esimest aastat Elvas töötades õpetajate toas kuuldud jutukatke peale konkursist vaimustus ning pensionile läinud kolleegi asemel ise võistlust vedama asus.  Ta avaldas lootust, et järgmisel aastal on taas võimalik Elvas kohapeal võistlustulle asuda!

Lisaks Euroopa keeleõppe tunnuskirjale pälvis Elva Gümnaasium ka rahalise preemia 1000 eurot.

Lisainfo: Mis on Euroopa keeleõppe tunnuskiri?

Viimati uuendatud: 24.11.2021