Menüü

Infopäev: “Kuidas rääkida puudest?”

Vaata kõiki tulevaid üritusi

Infopäev: “Kuidas rääkida puudest?”

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10, Tallinn) 16.05.2022 11:00 - 16:30

Haridus ja noorsootöö tegevused peaksid olema kättesaadavad kõigile ega tohiks kedagi välja jätta hoolimata sellest, millised takistused inimese elus võivad olla – näiteks puudest tingitud takistused.

Esialgu võib puuetega inimesi kaasavate tegevuste korraldamine tunduda keerukana ja tekitada palju küsimusi.  Kuidas küsida erivajaduse kohta? Kuidas delikaatselt pakkuda abi? Kuidas tekitada ohutu keskkonda puudega inimesele? Ja üleüldse – kuidas rääkida puudest? Kas on väljendeid, mida ei tohiks kasutada, sest need võivad tahtmatult solvata? Millised väljendid on praegu kasutusel ning millised iganenud? Kas on nimetusi, mida peab kasutama?

Infopäeval tutvustab Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIK) üldiselt mõisteid puue, erivajadus, krooniline haigus ja teisi valdkonna mõisteid. Lisaks käsitletakse eraldi psüühilisi erivajadusi (Katrin Pärgmäe, AS Hoolekandeteenused), nägemispuudeid (Jakob Rosin, Pimedate Liit), kuulmispuudeid (Kristi Kallaste, Vaegkuuljate Liit) ja liikumispuudeid (Villu Urban, Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühing). Erasmus+ programmi esindajad tutvustavad rahastusvõimalusi vähemate võimalustega osalejate, sh puuetega inimeste kaasamiseks ja toetamiseks.

Infopäevale on oodatud koolide ja teiste haridusasutuste töötajad, noorsootöötajad, noorsootöö spetsialistid ja vabatahtlikud noorteliidrid ning teised Erasmus+ koostööprojektide korraldamisest huvitatud.  Infopäev võiks huvi pakkuda erialaliitude ja huvikaitseorganisatsioonide esindajatele.

Registreeri SIIN!

Lisainfo: Mirjam Kodi (mirjam.kodi@harno.ee)