Menüü

Koostöö- ja kontaktseminar üldhariduse valdkonnas “Rural Inclusion in Erasmus+“

Vaata kõiki tulevaid üritusi

Koostöö- ja kontaktseminar üldhariduse valdkonnas “Rural Inclusion in Erasmus+“

Akureyri, Island 01.11.2022 - 03.11.2022

Seminarile on oodatud õpetajad, direktorid, tugipersonal jt koolidest, omavalitsustest ning kooliga seotud asutustest. Eriti teretulnud on varasema Erasmus+ kogemuseta või vähese kogemusega taotlejad.

Seminaril on plaanis uurida Erasmus+ programmi kasutegureid kaugematele ja/või maapiirkondadele (sh omavalitsustele) ning jagada häid praktikaid.
Island ise on hea näide – tegemist on peamiselt maapiirkonnast koosneva riigiga nii Euroopa mõistes (asub mandrist kaugel) ning ka kohalikul tasandil, kuna enamus riigi suurematest asustusüksustest asuvad raskesti ligipääsetavates piirkondades. Samas on nendes piirkondades asuvad organisatsioonid suutnud luua mitmeid edukaid projekte.

Seminari tulemusel on osalejad omandanud teadmisi Erasmus+ programmist ning võimalusi programmi kasutamiseks oma piirkonna arenguks. Osalejad on leidnud uusi rahvusvahelisi koostööpartnereid ning loonud suhteid teiste maapiirkondades asuvate koolide, omavalitsuste ja koolisektoriga seotud organisatsioonidega.

Praktiline info

Seminar toimub Islandi põhjaosas asuvas Akureyris. Ürituse korraldaja katab seminariga seotud Islandi-siseste lendude kulu kõigile osalejatele (01. novembril Reykjavikist Akureyrisse ning 03. novembril Akureyrist Reykjavikki). Samuti katab ürituse korraldaja majutuskulud kolme öö eest (2 ööd Akureyris ning 1 öö Reykjavikis).

Ajakava

1. november – Saabumine. Lend Reykjavikist Akureyrisse toimub ca kell 18 ajal, seega palun osalejatel lennupiletite broneerimisel arvestada, et lennud jõuaks õigeaegselt Reykjavikki.
3. novembril lend Akureyrist Reykjavikki. Eeldatav jõudmine Reykjavikki kell 17. Buss viib osalejate Reykjaviki lennujaamast hotelli.
4. novembril ärasõit.

Taotletav toetus selle ürituse puhul on 900 eurot.

Eestis osalejatele on ette nähtud 2 kohta. Suurema huvi korral hinnatakse taotlusi osalejate motivatsiooni ja vajaduse põhjal.

Ootame teie taotlusi sellele seminarile 28. septembriks 2022.