Osaleda Euroopa haridusmaastiku loomises.
Tugevdada sidet hariduse ja teaduse vahel.
Arendada tudengite kriitilist mõtlemist.
Suurendada tööhõivet, inimeste sotsiaalset ja ühiskondlikku kaasatust ning innovatsiooni ja keskkonna kestlikkust.
Anda igale tudengile võimalus osaleda õpirändes kas õppimiseks või praktikaks.
Anda õppejõududele, sh ettevõtetest õpetama kutsutud ekspertidele rahvusvahelise õpetamise kogemus ning pakkuda töötajatele rahvusvahelist enesetäiendamist.
Arendada rahvusvahelisi ja valdkondade üleseid õppekavasid ning uuenduslikke viise õppimiseks ja õpetamiseks.
Euroopa Liidu hariduspoliitika järgi jagunevad prioriteedid kaheks: horisontaalsed ehk programmiülesed ja valdkondlikud. Põhiteemad on otseselt seotud ka Eesti hariduse sihtidega.
Erasmus+ programmi raames õpirännet korraldav organisatsioon peab austama kõigis oma tegevuse aspektides kaasamise ja mitmekesisuse põhimõtet ning peab tagama kõigile õpirändes osalejatele õiglased ja võrdsed tingimused. Võimaluse korral peaks toetust saav organisatsioon aktiivselt kaasama õpirändesse vähemate võimalustega osalejaid ja kasutama selleks maksimaalselt programmis ette nähtud rahalisi ja muid vahendeid.
Toetust saav organisatsioon peab edendama oma osalejate seas keskkonnasäästlikku ja keskkonna suhtes vastutustundlikku käitumist, eelistama õpirände korraldamisel säästlikke reisimisviise, kasutades selleks maksimaalselt programmis ette nähtud rahalisi vahendeid.
Toetust saav organisatsioon peaks kasutama digitaalseid vahendeid ja õppemeetodeid, et täiendada füüsilist õpirännet ja parandada koostööd partnerorganisatsioonidega. Selleks tuleb kasutada programmi poolt pakutavaid digitaalseid tööriistu, veebiplatvorme ja muid võimalusi selleks, et tagada õpirännete ja partnerlussuhete digitaalne haldamine.
Õpirännata on võimalik programmiriikidesse – kõikidesse Euroopa Liidu liikmes- ja majanduspiirkonna riikidesse ning mõnda kandidaatriiki:
Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia Vabariik, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari.
Programmi rahvusvaheline osa võimaldab teha õpirändeid kõigisse maailma riikidesse.
Projekt võib kesta
2022. aasta projektide aeg on 01.06.2022-31.07.2024