Menüü
Teisipäev, 14. juuni 2022

Hoiatus: õngitsuskirjad Nordplusi toetusesaajatele on sagenenud

Nordplusi peaadministratsioon hoiatab Nordplusi toetusesaajaid identiteedivarguste ja häkkimiste eest, mille eesmärk on kätte saada projektipartnerile mõeldud raha.

Häkker tegutsemas

Petturid kasutavad projektipartnerite aadressiga väga sarnaseid e-posti aadresse, kus on siiski mõni täheerinevus, näiteks hans.anderson@telia.se asemel hans.andersson@telia.se. Esineb ka juhtumeid, kus partneri nimi on kirjutatud õigesti, kuid e-posti pakkuja aadress on tavapärasest erinev.

On juba esinenud õnnetu juhtum, kus petturitel õnnestus kätte saada projektipartneri e-posti parool. Sellest tulenevalt said nad kasutada õiget e-posti aadressi ja neil õnnestus taotleda märkimisväärse projektiraha ülekandmist. Veenduge, et teie tulemüürid on turvalised ja ärge kunagi avaldage oma parooli!

On juhtumeid, kus petturid nõuavad koordinaatorilt ülekande tegemist uuele pangakontole, mille kohta nad esitavad pangast võltsitud dokumendid, mis näitavadki projektipartneri nime ja andmeid. Kui raha kantakse valele pangakontole, võtavad petturid raha kohe välja ja selle võib lugeda kaotsiläinuks.

Selliseid pettusi ja petukatseid on esinenud sageli ja seetõttu tuleks alati olla veendunud, et suhtlus käib autentse projektipartneriga, eriti juhul, kui palutakse muuta pangaandmeid.

Loe lisainfot SIIT.

.

Viimati uuendatud: 14.06.2022