Kutsume teid Inclusion ACAdemy koolitusele, mis käsitleb kaasamist rahvusvahelises kõrghariduses, et õppida, kuidas rakendada praktilisi lähenemisviise Erasmus+ ja teistes mobiilsusprogrammides osalejate mitmekesisuse suurendamiseks. Koolitused, mida viivad läbi kaasava rahvusvahelistumise valdkonna juhtivad eksperdid, toimuvad 2024. aastal. Sari koosneb kaheosalisest online-sissejuhatusest, millele järgneb kolm praktilist veebiseminari ja lõpukohtumine.
Koolitus on mõeldud Tšehhi, Eesti ja Ungari kõrgkoolidele ja rakenduskõrgkoolidele. Koolitussari on loodud toetamaks kõrgkoole Erasmus+ programmi 2021 – 2027 horisontaalse prioriteedi Kaasamine ja mitmekesisus elluviimisel, kuid selle väljundid on rakendatavad ka teiste mobiilsusprogrammide jaoks. Koolitusi viivad läbi kaasava rahvusvahelistumise valdkonna eksperdid. Nende hulgas on praktikuid, akadeemikuid, riiklikke ja kõrgkoolide eksperte, toetavate asutuste ja üliõpilasorganisatsioonide esindajaid.
Programmi koordineerib Brüsselis asuv Academic Cooperation Association (ACA), kõrghariduse rahvusvahelise koostöö riikliku tasandi rahastamisorganisatsioonide katusorganisatsioon ja rahvusvahelistumise ekspertkeskus koostöös Support Centre for Inclusive Higher Education (SIHO). Eesti Haridus- ja Noorteametil (Harno) on koolitussarja elluviimisel ja planeerimisel koordinaatori roll. Konsortsiumisse kuuluvad veel Tšehhi Rahvusvaheline Haridus- ja Teadusagentuur ja Ungari Sihtasutus Tempus.
Koolitussarjas käsitletakse peamisi teemasid, mis käsitlevad kaasamise edendamist ja rahvusvahelisele kõrgharidusele juurdepääsu laiendamist ning eelkõige kaasavat õpirännet, toetades kolme osaleva riigi kõrgharidussektori edasist strateegilist tegevust ja professionaalset arengut. Käsitletavad teemad on kooskõlas Erasmus+ programmi kaasamise ja mitmekesisuse strateegiaga, keskendudes selle rakendamisele erinevates riiklikes ja institutsionaalsetes kontekstides. Nende hulka kuulub vähemate võimalustega üliõpilaste, õppejõudude ja töötajate tuvastamine, toetamine ja kaasamine, et suurendada nende osalemist rahvusvahelistes programmides.
Koolitus algab kõikidele osalejatele mõeldud kaheosalise veebiseminariga ning jätkub kolme teemakeskse veebipõhise koolitusega, kus osalejad saavad õppida konkreetsete teemade ekspertidelt ja jagada oma parimaid praktikaid teiste osalejatega. Lisaks on kavas kokkuvõttev kohtumine, mille osas sõlmitakse eraldi kokkulepped
Koolitustel osalejatel on võimalus anda oma sisend rahvusvahelises kõrghariduses kaasamise edasisele arendamisele keskenduva tegevuskava koostamiseks. Sisend kogutakse pärast iga koolitust lühikeste küsitluste abil ning 3. koolituse käigus võrreldakse ja hinnatakse eksperthinnanguid ja lepitakse kokku edasises tööplaanis.
Koolitussari on suunatud eelkõige erivajadusega üliõpilaste nõustajatele, välissuhete koordinaatoritele, kaasamisega tegelevatele spetsialistidele, ja teistele haridusasutuse töötajatele. Siiski on oodatud liituma ka teiste asjakohaste profiilidega kolleegid, kui nad leiavad, et programmis osalemine aitab kaasa vähemate võimalustega õpilaste mobiilsuse suurendamisele ja kaasamisele.
Sissejuhatav sessioon
Juuni 1. või 2. nädalal (kuupäev täpsustamisel)
*2 2-tunnist veebisessiooni
Eesmärk: Esimeses osas antakse ülevaade kaasaegsetest aruteludest ja terminoloogilistest nüanssidest erinevate kaasamise, võrdsuse ja mitmekesisuse (sealhulgas kaasava õpirände) lähenemisviiside raames ning arutatakse praegust poliitika ülesehitust Erasmus+ programmis ja Bologna Protsessis. Teises osas keskendutakse riiklikule ja institutsionaalsele tasandile.
Esimene koolitus-sessioon: Mitmekesisuse toetamine
23. septembriga algaval nädalal (kuupäev täpsustamisel)
Eesmärk: tutvustada praktilisi tööriistu ja ressursse, mida saab kasutada kaasavate õpirännete juhtimisel ja edendamisel.
Breakout roomi arutelu: kuidas kavandatud vahendeid rakendada ja mida lisada riikliku tasandi tegevuskavadesse?
Teine koolitus-sessioon: Kaasav suhtlemine ja õpirände toetamine
14. oktoobriga algaval nädalal (kuupäev täpsustamisel)
Eesmärk: Teabe levitamist ja mobiilsusvõimaluste edendamist erivajadustega õppijate seas on peetud üheks suurimaks väljakutseks. Selles sessioonis saad praktilisi nõuandeid, kuidas takistustest üle saada.
Breakout roomi arutelu: kuidas kavandatud vahendeid rakendada ja mida lisada riikliku tasandi tegevuskavadesse?
Kolmas koolitus-sessioon: Institutsioonide näited ja riiklikud tegevuskavad
11. novembriga algaval nädalal (kuupäev täpsustamisel)
Eesmärk: konkreetsete tegevuskavade koostamine ja viimistlemine. Tegevuskava sisendit kogutakse koolitussarja algusest. 3. koolitust kasutatakse üksikasjaliku ekspertide ja osalejate tagasiside andmiseks tegevuskava kavandite kohta.
Lisainfo saamiseks võtke ühendust Eesti Erasmus+ TCA koordinaatori Kristi Stahl-Hobotoviga (kristi.stahl@harno.ee)
Taotluse esitamise tähtaeg on 10.04.2024.
Osalemine tasuta. Kõik osalemiskulud katab teie riiklik büroo. Taotletav toetuse summa on 0 eurot.
Osalemise kulud riiklikule büroole: 400 eurot / osaleja
Eesti Erasmus+ Agentuur jätab endale õiguse esitada osalejale koolitus-sessioonilt põhjuseta puudumise eest arve.